Úvod Společnost Můj nový život – charitativní akce projektu pro zpestření života dětem s onkologickým onemocněním
Společnost

Můj nový život – charitativní akce projektu pro zpestření života dětem s onkologickým onemocněním

42

Vážení a milí, předkládám Vám zde pozvánku na dobročinnou akci projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT.

Pokud budete chtít podpořit tuto akci, přijďte si vykoledovat velikonočního beránka od Terezy Kostkové nebo Andreji Kerestešové a setkat se dalšími známými tvářemi.

Ve dnech 31. března a 1. dubna 2012 se v nákupním centru Metropole Zličín uskuteční dobročinná akce s názvem „VIP víkend pro MŮJ NOVÝ ŽIVOT“. Během těchto dnů si každý zájemce bude moci zakoupit velikonoční pečivo se speciálním věnováním od onkologicky nemocných dětí léčených ve Fakultní nemocnici Motol. Celý výtěžek z prodeje velikonočních produktů, které laskavě věnovala společnost Michelské pekárny, poputuje na konto projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT, jehož cílem je zkvalitnit život onkologicky nemocných dětí a tím přispět ke zlepšení jejich psychického stavu a rychlejšímu uzdravení. S prodejem velikonočního pečiva budou po oba dny v odpoledních hodinách pomáhat známé osobnosti, mezi nimi Tereza Kostková, Andrea Kerestešová, Iveta Lutovská, Štěpánka Duchková, Nikol Štíbrová a mnozí další.

Akce se uskuteční po oba víkendové dny od 9:00 do 21:00 hodin v prostorách Nákupního centra Metropole Zličín, na stánku u fontány při vchodu od metra. Získané finance budou  v plné výši použity na zajištění akcí pro dětské pacienty, které dětem umožní nejen prožít hezké chvíle, ale také urychlí jejich integraci do normální společnosti. Půjde především o zážitkové programy, jako je návštěva ranče a projížďka na koních, líčení a vizážistka přímo v prostorách nemocnice Motol, návštěva botanické zahrady, koncertní představení či sportovní odpoledne v jednom z pražských fitness center. V neposlední řadě půjde také o dlouho připravovanou vernisáž fotografií Kamily Berndorffové, jejímž cílem je přiblížit široké veřejnosti život dětí, kteřé prodělávají či prodělaly onkologické onemocnění.

Výstava MŮJ NOVÝ ŽIVOT bude velikou společenskou událostí nejen pro děti, které se projektu účastnily. „Naši pacienti a jejich blízcí se na vernisáž těší již několik měsíců. Původní plán realizovat výstavu na podzim 2011 musel být z finančních důvodů odložen. Pořádáme ji tedy až letos na jaře. Pevně věřím, že s přispěním široké veřejnosti a známých osobností se tentokrát již definitivně podaří splnit našim pacientům sen a uskutečnit nejen fotografickou výstavu, ale také další akce, na které se děti v rámci projektu  těší,“ uvedla MUDr. Lucie Cingrošová, lékařka Kliniky dětské onkologie a hematologie FN Motol a autorka projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT.

Tato akce má vlastní stránku na sociální síti Facebook formou veřejné události, pokud chcete, potvrďte účast a pozvěte své přátele na www.facebook.com.

O projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT

Projekt vznikl na jaře 2010 na základě iniciativy dětské onkoložky MUDr. Lucie Cingrošové a umělecké fotografky Kamily Berndorffové, jejichž společným záměrem bylo představit laické i odborné veřejnosti děti léčené pro zhoubný nádor. Cílem projektu je nabourat zažité předsudky společnosti o zoufalství a beznaději onkologicky nemocných dětí a upozornit na nutnost prevence a včasné návštěvy lékaře v případě příznaků, které mohou znamenat onkologické onemocnění.
Více o projektu  na www.mujnovyzivot.com

Podpořte nás na www.facebook.com/mujnovyzivot

Pro více informací kontaktujte:
Roman Pacvoň, tel. +420 605 817 787, roman.pacvon@gmail.com
nebo
Darina Miklovičová, tel. +420 602 200 445, darina.miklovicova@gmail.com

Populární články

Související články

Společnost

Hold fotbalové legendě

Nové pražské nakladatelství Vzděláním a sportem k sebevědomí potěšilo (nejen) milovníky bezesporu...

SpolečnostUmění

Za jedinečnou krásou vitráží…

…  se můžeme vydat koncem měsíce září na Karlovarsko, do obce Lubenec...

DivadloHudbaKnihySpolečnostUmění

Ocenění nositelů dobré nálady

V mediální smršti kolem letošního ročníku Thálie, udělované od roku 1994 Hereckou asociací...

Společnost

Neuvěřitelná výdrž Jiřího Suchého

V roce 1931 u nás ještě vládl jako prezident Tomáš Garrigue Masaryk, v Duchcově...