Úvod Krása a zdraví Jarní úklid v kosmetice
Krása a zdravíRady odborníků

Jarní úklid v kosmetice

41

Chystáte se na velký jarní úklid domácnosti? Nezapomeňte během něj ani na reorganizaci svého kosmetického arzenálu, který po zimě zaslouží trochu obměnit. Přinášíme vám tipy, jak na jaro připravit svojí kosmetickou výbavu.

Dokonalá očista

Jarní očistu nepotřebuje jen naše pleť ale také kosmetické doplňky jako jsou štětce a pudrové a make-up houbičky. Zůstává na nich spousta nečistot a mastnoty, které mohou pokožku zanést a přivodit např. nepříjemné akné. Je dobré občas všechny štětečky a aplikátory vyprat ve vlažné vodě s trochou šampónu. Vše pak nechte přes noc důkladně uschnout. K dosušení nepoužívejte fény ani topení. Citlivý materiál by se mohl poškodit. Štětce také nesušte vlasem nahoru. Nejlépe vodorovně položené např. na ručníku. „Na štětce i houbičky pak pravidelně aplikujte speciální antibakteriální spreje. Očistu si zaslouží i váš hřeben, který perte v šamponové lázni alespoň jednou za dva týdny. Znečištěný hřeben urychluje maštění vlasů,“ radí Dagmar Korbová Krůzová z internetového obchodu Krasa.cz

Sefiros_mydlo_na_stetce_170KcPozor na trvanlivost kosmetiky

Záruční doba se nevztahuje pouze na jídlo a léky, ale je dobré ji sledovat i u svých kosmetických produktů. Jaro je ideální doba, kdy si udělat evidenci ve svém kosmetickém arsenálu. K čemu nám jsou tři vyschlé řasenky nebo polovyschlý krém? Pokud máte řasenku déle než půl roku, je dobré se s ní navždy rozloučit a pořídit si novou. Stará řasenka může způsobit u citlivých jedinců nepříjemné podráždění očí až zánět spojivek. „Tekutý make-up je dobré nemít déle než devět měsíců od data výroby. Naopak tuhý pudr při správném skladování vydrží i dva roky. Kosmetika, která je prošlá, může na naší pleti nadělat více škody než účinky,“ dodává Dagmar Korbová Krůzová z internetového obchodu Krasa.cz. Pokud je kosmetika již prošlá, mění často svojí barvu, vůni i konzistenci. Při jarním kosmetickém úklidu také nezapomeňte na ořezání všech tužek, aby se na hrotech neobjevovaly bakterie, potřeba je to zvlášť u tužek, se kterými si malujete vnitřní linky.
Jaro je oproti zimě celkově odlehčené. Nechejte si ve své kosmetické taštičce jen to nejnutnější. Přípravky, které jste si na sebe nezvala déle než čtvrt roku, si odložte někam jinam a mějte ve své koupelně nebo kosmetické tašce jen to, co používáte na denní bázi. Vše ostatní může být schováno v poličkách nebo šuplíkách v koupelně. Revizi si udělejte též v parfémech. Těžké vůně si schovejte opět na podzim a silné parfémy vyměňte za lehké květinové a citrusové vůně v podobě toaletních vod.

Populární články

Související články

Krása a zdraví

Představujeme jedinečné Ozdravné centrum FUZHI

V čase respiračních chorob, dlouhotrvajícího boje s pandemií covidu a dalších nástrah, oslabujících naší...

Krása a zdravíWellness

Věnujte v novém roce více času péči o tělo a mysl

Že je novoroční předsevzetí považováno za klišé? Ne tak docela. Zvolíte-li si...

Rady odborníkůTéma dne

Vytěžit z online prostředí maximum? Studujte v něm!

Online prostředí nabízí prostor k seberozvoji a prohlubování znalostí a dovedností. Přihlaste...

Rady odborníků

Tajemství samozavlažovacího truhlíku

Při návštěvě pražské ordinace obvodního lékaře Mudr. Tomáše Syrovátky jsou v čekárně pacienti...