Úvod Krása a zdraví Jak pečovat o pleť v každém věku
Krása a zdravíRady odborníků

Jak pečovat o pleť v každém věku

36

http://www.dreamstime.com/stock-photography-beautiful-woman-applying-moisturizer-cream-image26361602Určitá pravidla v péči o pleť platí pro všechny ženy v každém věku. Jako je například důkladné večerní odlíčení pokožky nebo dostatečná celodenní hydratace. V různých etapách věku je ale přístup žen k pleti odlišný. Žena, které je dvacet let, bude pravděpodobně používat jiný krém, než její babička. Přinášíme vám proto kosmetické tipy, jak se o pleť nejlépe starat v různých obdobích života.

Eucerin_hydratacni_krem_399Kc_KrasaCZ20+
V tomto věku se nemusíte obávat vzniku velkých vrásek, pleť je pružná, má dostatek kolagenu a není potřeba ji zatěžovat zbytečnými prostředky a drahými krémy proti vráskám. Důležité je, ale po celý rok používat denní krémy, které mají dostatečnou UV ochranu. Zabráníte tak předčasnému stárnutí pleti ve vyšším věku. „Nezapomínat byste také měly si každý den důkladně odlíčit pleť, protože ve dvaceti pokožka vypadá krásně, ale později se na ní vaše špatné návyky projeví. Spíše než drahé krémy proti vráskám používejte přípravky vhodné na váš druh pleti, “ říká Dagmar Korbová Krůzová z  Krasa.cz.

30+
V tomto věku máte stále přirozeně krásnou pleť, ale začínají jí ubývat látky, které drží její elasticitu, a proto byste měly více dbát na vhodnou péči proti vzniku mimických a předčasných vrásek. Nevystavujte svojí tvář tolik sluníčku, to může z velké části za výskyt předčasných vrásek. Začněte používat krémy s obsahem koenzymu Q10 a kolagenu, choďte též jednou měsíčně na vyživující kosmetiku. Za vznik předčasných vrásek mohou i cigarety, ty kromě mnoha jiných zdravotních problémů způsobují úbytek kolagenu, a to má za následek větší povolení kůže.

Crea_m_serum_na_vrasky_930Kc_KrasaCZ40+
Po čtyřicítce byste již měly věnovat své pleti opravdu velkou péči. Ta ztrácí více kolagenu, elasticitu a vznikají první hlubší vrásky. Je to věk, kdy se začíná opravdu projevovat, to jak se o sebe za poslední roky ženy starají. Pleť nemá potřebnou hydrataci, je důležité proto používat opravdu kvalitní hydratační krémy. Nemusí to být krémy za tisíce, ale jde spíše více o kvalitní složení. Kromě nočního a denního krému, byste ve svém kosmetickém arzenálu měly mít také vyživující séra a masky např. z kaviáru. Skvělý je například arganový olej, který je vhodný pro zralejší pokožku. Výborný je také retinol, ten viditelně pomůže zastavit stárnutí pokožky. Pokud se vám vytvořily výrazné vrásky např. kolem úst – tzv. nosoretní rýhy, můžete si dopomoci injekčními výplněmi na bázi kyseliny hyaluronové. Na rozdíl od botoxu neztratíte mimiku. Jako doplňující prostředek je vhodné používat kyselinu hyaluronovou v krémech nebo sérech.

50+
Díky menopauze a ztrátě estrogenů začíná u žen pokožka opravdu ztrácet na své hydrataci a elasticitě. „V tomto věku je již vskutku zapotřebí používat speciální krémy pro zralou pokožku, které mají liftingový efekt. Pleť ztrácí i svojí svěží barvu, je proto vhodné volit krémy s rozjasňujícím efektem. Kůži projasní také kvalitní peeling,“ dodává Dagmar Korbová Krůzová z Krasa.cz.  Důležitý je vydatný pitný režim, dostatečný odpočinek a především velká hydratace pokožky, která pomáhá proti vzniku hlubokých vrásek. Dejte pozor i na přehnané líčení, které může věk spíše zvýraznit.

 

Foto: Krasa.cz

Populární články

Související články

Krása a zdraví

Představujeme jedinečné Ozdravné centrum FUZHI

V čase respiračních chorob, dlouhotrvajícího boje s pandemií covidu a dalších nástrah, oslabujících naší...

Krása a zdravíWellness

Věnujte v novém roce více času péči o tělo a mysl

Že je novoroční předsevzetí považováno za klišé? Ne tak docela. Zvolíte-li si...

Rady odborníkůTéma dne

Vytěžit z online prostředí maximum? Studujte v něm!

Online prostředí nabízí prostor k seberozvoji a prohlubování znalostí a dovedností. Přihlaste...

Rady odborníků

Tajemství samozavlažovacího truhlíku

Při návštěvě pražské ordinace obvodního lékaře Mudr. Tomáše Syrovátky jsou v čekárně pacienti...