Úvod Luxus Cartier novou kolekcí Paris Nouvelle Vague oslavuje ženu a Paříž
LuxusŠperky

Cartier novou kolekcí Paris Nouvelle Vague oslavuje ženu a Paříž

39

36145Paříž. Se svým nesporným citem pro styl, ovlivňovaná odvážnými a svobodomyslnými múzami. Bouřlivý pařížský život, v jehož vášnivém víru nachází klenotnický dům Cartier inspiraci pro svoji novou, vysoce kreativní kolekcí Paris Nouvelle Vague. Středobodem je Pařížanka s jejím důvtipem a extravagancí, jejími touhami, milostnými románky a její svobodou. Cartier tuto ženu vnímá jako silnou, sebevědomou individualitu, která se nebojí vyzkoušet jakýkoliv styl, od zdobného barokního, přes střízlivý, až po přísně minimalistický. Může si na sebe vzít cokoliv, dokud to má styl. Zbožňuje velké prsteny a nápadné šperky s příběhem. Příběhem, který odhaluje Paříž ve vší své intimitě: oslavované město lásky, umění a módy.
Umělecky zhotovené šperky představují dokonalou hru se zlatem, ručně zpracovávaného do korálků, ornamentů, dekorativních gadroonových oblouků a mřížek v čistém stylu, zdůrazňující objem, lesk a smyslnost. Oživená diamanty a barevnými drahokamy v pronikavých odstínech, kolekce je příslibem přicházejícího léta. Kreativní aura Paříže plná energie, bujarých večírků, architektury a vybraných delikates božských francouzských cukráren.

Kouzlo vybraných cukrovinek v kolekci Exquisite Delights36203 

Mimořádné šperky v podobě těch nejluxusnějších sladkostí oslavující barvy a zakulacené tvary. Podlehněte svádění neodolatelných oblých prstenů, osvěžujících sorbetů z jasně zeleného chryzoprasu, černého nefritu či něžně fialového chalcedonu. Zasazené ve zlatém kornoutu s gadroonovým vzorem, prsteny jsou olemovány tenkými, ručně stáčenými provázky ze zlata. Druhá polovina dokonalého oblouku je tvořena jemně tepaným zlatem nebo ozdobena diamantovým pavé, evokující třpytivou cukrovou polevu. Jako našlehaný lahodný Chantilly krém víří na dlouhé perlové šňůře náhrdelník s rudými spinely, růžovým morganitem a perlami. Touhu ženy po sladkých francouzských delikatesách uspokojí lesk a třpyt náhrdelníků, prstenů a náušnic v modrých odstínech s kabošony chalcedonu, lapis lazuli, akvamarínu, tyrkysu a měsíčního kamene.

36133Dobrodružné toulky Paříží v kolekci Winding City Stroll

Cartier se vydává na toulky přes most Pont des Arts, zamykajíce na zábradlí zlaté zámky, symbol věčné lásky. Tepané růžové zlato proplétané do mřížek na náhrdelnících a náramcích je ozdobené jemnými přívěsky – zámky z ametystů, akvamarínů, turmalínů a spinelů. Vlny řeky Seiny, poklidně se vinoucí pod pařížskými mosty, se rozprostírají na náramcích a prstenech s černým smaltem, posázené diamantovým pavé. Na své cestě podél břehu Seiny, se pro Cartier staly inspirací majestátné oblouky a dómy. Průhledné stavby, jejichž struktura se odráží v diamanty zdobených mřížkách velkolepých náramků a prstenů. Ty jsou zpracovány pomocí vysoké řemeslné ornamentální práce se zlatem, dovedené k dokonalosti mnohaletou zkušeností a zručností zlatníků Cartier. Ikonická červená barva domu, ukrývající se jako tajemství ve vnitřních záhybech vzdušných prstenů a náramků, dodává zlatým obloukům překrásný růžový nádech.

36153Ve víru noci s kolekcí Paris at Night 
Sláva pařížských kabaretů a varieté, kde se ve víru nočních hodin třpytí šperky Cartier plné extravagance a důvtipu. Esencí je pohyb: jemné šustění náhrdelníků, prstenů a náušnic, hravé a nespoutané, spojené oslnivými zlatými korálky různých velikostí a diamanty. Temně zelený malachit, lapis lazuli posázený růžovými safíry, červenými spinely, smaragdy, tsavority a diamanty; ohňostroj barev v pohybu na prstenech a náhrdelnících třpytící se jako tisíce vzácných světel.

36135Pařížanka Bianca Brandolini tváří kolekce

Žena s osobností, charismatická a s vytříbeným vkusem, tak by se dala popsat Bianca Brandolini, kterou si klenotnický dům Cartier vybral za tvář své nové kolekce Paris Nouvelle Vague. Dle slov francouzského herce Sachy Guitry, být Pařížankou neznamená se tam narodit, ale v Paříži se znovuzrodit. Přesně to platí pro 27-letou IT girl, narozenou francouzsko-brazilské matce, hraběnce Georgině Brandolini d’Adda, múzy italského návrháře Valentina a italskému otci, hraběti Ruyimu Brandolini d’Adda. Vychována v Paříži, modelka a herečka je ztělesněním přirozené a sofistikované pařížské elegance. Díky aristokratickému vystupovaní a zejména citem pro módu bývá často ozdobou prvních řad světových módních přehlídek, čímž se dostala do žebříčku nejlépe oblékaných žen časopisu Vogue.

Populární články

Související články

AmbasadořiŠperky

Natálie tančí s Kubistik

Romantickému vzezření šperků, na které jsme povětšinou zvyklí, se vymyká kolekce Kubistik...

KnihyŠperky

Granatus Bohemicus: Co vše bychom měli vědět o českých granátech

Řeč je o nerostech, jedinečných červených kamenech, které patří mezi nejstarší známé...

HodinkyLuxusSpolečnost

Značka HUBLOT uspořádala slavnostní večer Hublot Sapphire Night

Švýcarská hodinářská značka Hublot uspořádala pro své přátelé a významné klienty slavnostní večer...

NákupyŠperky

Kampaň značky Tous s Emmou Roberts je tu!

Slavnostní období se blíží a všichni hledají ten perfektní dárek. Tous to...