Úvod Krása a zdraví Rady odborníků Jak se vhodně nalíčit na ples: tipy na slavnostní make-up
Rady odborníků

Jak se vhodně nalíčit na ples: tipy na slavnostní make-up

39

Image_foto_KrasaCZ_(2)Plesová sezóna je tady a kromě nových šatů, střevíců a slavnostního účesu bychom se měly pečlivě postarat i o vhodné líčení, které z nás udělá tu pravou královnu plesu a vytvoří pomyslnou třešničku na celkovém vzhledu. V následujícím textu vám přinášíme tipy, jak se vhodně nalíčit na ples a jiné večerní příležitosti.

Méně je někdy více

Ples je slavnostní událost, kdy nemusíme na make-upu tolik šetřit, jako když jdeme do práce, ale nemusíme to za každou cenu přehánět, někdy méně je více. Pokud máte decentní romantické šaty, rozhodně se nehodí kombinovat s extrémně výrazným líčením. Vždy při malování vycházejte z toho, jaký máte tip šatů a účesu. Obecně se ale k večernímu plesovému nebo večírkovému líčení rozhodně hodíPaletka_ocnich_stinu_revolution_179Kc_krasaCZ experimentovat se třpytkami a intensitou více, než u denního líčení.

Dokonalá pleť

Mít perfektně a sametově nalíčenou pleť by měl být základ. Před tím, než si nanesete samotný  make-up, je dobré si dát na pleť podkladovou bázi, která zmírní póry a vyhladí pokožku. Make-up pak lépe drží a vypadá dokonaleji. Po podkladové bázi zakryjte kruhy pod očima vhodným korektorem. Pokud máte fialové až modré kruhy pod očima, volte meruňkový odstín, ten krásně barevné nedokonalosti pod vaším okem zakryje. Make-up pak Stetec_Sefiros_227Kc_KrasaCZnásledně nanášejte nejlépe speciálním kartáčkem od čela směrem dolů. „Vyberte si přesný odstín Vaší pleti, aby nebyl vidět přechod mezi obličejem a krkem. Pokud si přeci jenom chcete dodat trochu tmavšího odstínu, použijte pudrový bronzer. Protože se jedná o večer, tak si můžete do make-upu dát i kapku tekutého rozjasňovače. Vaše pleť tak bude dokonale jasná,“ říká kosmetická odbornice Dagmar Korbová Krůzová z Vivantis.cz.  Obličej si pak “vytvarujte“ za pomoci tužkových korektorů tzv. Concealerů. Volte vždy ty, které jsou o tón světlejší než vaše barva. Nakonec si dejte trochu rozjasňovacího pudru. Pokud jste vášnivá tanečnice, uberte na zdravíčkách, protože při tanci trochu zrudnete, tak abyste nevypadala ve tvářích jako červené karkulka. Lesk_na_rty_Glam_shine_Loreal_206Kc_KrasaCZ

Zvýrazněte oči

„Oči zvýrazněte černou gelovou linkou a nebojte se nanést třpytivé stíny. Dbejte na kvalitu stínů. Určitě nechcete, aby vám při tanci stíny popadaly pod oko. Jejích odstín vždy vybírejte podle barvy šatů.  Pod obočí si naneste trochu světlého stínu, opticky ho tak nadzvedne,“ dodává Dagmar Korbová Krůzová z Vivantis.cz
Tip na závěr: Rozhodně také nezapomeňte na dokonale nalakované nehty. Pokud máte otevřené lodičky, tak nalakované nehty na nohou vypadají velmi sexy.

Populární články

Související články

Rady odborníkůTéma dne

Vytěžit z online prostředí maximum? Studujte v něm!

Online prostředí nabízí prostor k seberozvoji a prohlubování znalostí a dovedností. Přihlaste...

Rady odborníků

Tajemství samozavlažovacího truhlíku

Při návštěvě pražské ordinace obvodního lékaře Mudr. Tomáše Syrovátky jsou v čekárně pacienti...

Krása a zdravíRady odborníkůTrendy zdraví a krásy

Přibude bezdětných a žen s jedním potomkem

V Česku přibývá bezdětných žen. Mezi současnou generací třicátnic a čtyřicátnic může bezdětnost...

Krása a zdravíRady odborníkůTrendy zdraví a krásy

Pozor na chronický stres! Ničí imunitní systém!

Závislost na práci nebývá v naší kultuře širokou veřejností považována za špatný návyk,...