Úvod Lifestyle Gurmán Smetanový dort a ovocný koláč za chvilku
Gurmán

Smetanový dort a ovocný koláč za chvilku

21

krajina-original-RGBČas domácího ovoce jahod, malin, rybízu, třešní ze zahrad se rychle blíží. Přinášíme dva tipy na jeho snadné, rychlé a přitom zábavné zpracování. Smetanový nepečený dort i ovocný koláč s pomocí odměřování v podobě hrnků se tak může proměnit v zábavné odpoledne s našimi nejmilejšími, oddanými pomocníky v kuchyni, těmi nejmenšími – dětmi.
Mohou se zapojit do pečení, aniž by se něco nepovedlo, protože pečení už snad nemůže být jednoduší. A přitom dort ze zakysané smetany je podáván v podobě neupravených, tedy teplem neznehodnocených ingrediencí, jak smetany, šlehačky, tak čerstvého ovce. Dopřeje tak vychutnat si poctivou smetanu, šlehačku i ovoce ve své pravé podobě a chuti.

Nepečený dort ze zakysané smetanydort ze zakysanAC smetany

Ingredience: 2x Krajanka zakysaná smetana, 1x šlehačka, 1x vanilkový dort, 250g ovoce, piškoty, lístek máty.
Postup: Ušleháme šlehačku. V míse rozmícháme zakysanou smetanu, vmísíme šlehačku, přidáme moučkový cukr a promícháme. Na dno dortové formy dáme piškoty, poklademe je okapaným ovocem a zalijeme směsí se zakysanou smetanou. Na smetanu dáme opět patro piškotů, pak ovoce a opět směs zakysané smetany a šlehačky. Boky dortu a vrch ozdobíme dle vlastní fantazie připraveným ovocem. Nepečený dort se smetanou dáme do lednice vychladit a poté podáváme, můžeme ozdobit lístkem čerstvé máty. Osvěžující lahodný dezert, který zvládne úplně každý je na světě!

shutterstock_407034541Ovocný drobenkový koláč

Ingredience: 2 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek cukru krupice, 3 vejce, 1 hrnek mléka, 4 lžíce oleje, ½ prášku do pečiva, 2 lžíce zakysané smetany Krajanka, ovoce dle vlastního výběru – jahody, rybíz, rebarbora, maliny, ostružiny.
Ingredience na drobenku: 4 lžíce cukru krupice, 4 lžíce polohrubé mouky a 1/8 másla
Postup: Vajíčka oddělíme, žloutek od bílku a z bílku našleháme sníh, který vmícháme v úplném závěru. Do žloutků přimícháme cukr a rozšleháme. Dále přidáme postupně další ingredience v následujícím pořadí: mléko, mouka, olej, zakysaná smetana, prášek do pečiva. Každou jednotlivou ingredienci řádně ušleháme předtím, než přidáme další. Na závěr vmícháme již ručně sníh.
Hotovou směs vlijeme na předem promazanou a posypanou formu, plech nebo skleněnou nádobu. Navrch dáme připravené, omyté a cukrem prosypané ovoce a na něj drobenku. Tu jednoduše připravíme z mouky, cukru a másla, rukou promícháme. Pečeme cca. 20 min na 180◦C.

-kg-
Foto: ALIMPEX FOOD

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

GurmánKnihy

Unikátní kuchařka základních receptů orientální kuchyně

Kavkaz, speciálně Gruzie, se honosí jednou z nejoceňovanějších kuchyní světa. Po staletí...

GurmánUměníVýstavy

Za dobrým vínem a…

… výborným výtvarným uměním zve požitkáře všeho druhu známá pražská vinárna U...

CestováníFilmyGurmánSpolečnost

Bobule konečně vyrazily do světa

Lépe řečeno do našich kin. Dlouho čekávaná premiéra závěrečného dílu úsměvné filmové...

Gurmán

Významný vinařský svátek

Gastrosoutěží, zaměřených na nápoj bohů, domácích i zahraničních, je spousta. Zadáním jsou...