Úvod Knihy Máte co číst?
Knihy

Máte co číst?

9

Pokud ne, sáhněte po některých z novinek akce Velký knižní čtvrtek. Rozhodně je z čeho vybírat.

Rádi bychom vás upozornili hned na tři tituly nakladatelství Metafora, které se letos dostaly do výběru patnácti nejočekávanějších hitů jarní sezóny.

Muj dedecek by me popravil Můj dědeček by mě popravil, tvrdí autorka stejnojmenné knihy Jennifer Teegeová, a pravděpodobně má pravdu. V dospělosti totiž odhalila, že je vnučkou Amona Götha, brutálního velitele koncentračního tábora Plaszow a známého „řezníka“ ze Schindlerova seznamu. Její život se odhalením rodinného tajemství obrátil vzhůru nohama. V osmatřiceti objevila na fotografii v knize svou matku a dědečka. Tento objev nadobro roztříštil Jennifeřinu identitu i představu o sobě samé. Knihu napsala ve spolupráci s novinářkou Nikolou Sellmairovou.

Povídkovou antologii Ve světle nebo ve stínu, v  níž ožívají obrazy amerického Ve svetle nebo ve stinumalíře Edwarda Hoppera plné osobitého kouzla, sestavil Lawrence Block. Každá ze sedmnácti povídek je uvedena barevnou reprodukcí obrazu, z něhož spisovatel čerpal. Vyprávění se ujali mistři pera a autoři bestsellerů, jakými jsou Stephen King, Lee Child, Jeffery Deaver či Joyce Carol Oatesová.

Letni hostAlison Andersonová přináší knihu Letní host, příběh o lásce, síle fantazie, ztraceném rukopisu a nečekaném přátelství mladého Antona Pavloviče Čechova a nevidomé lékařky Zinaidy. Alison Andersonová strávila mnoho let v Kalifornii, ale dnes žije na švýcarském venkově. Věnuje se překladatelské práci, do angličtiny přeložila například slavný francouzský román Muriel Barberyové S elegancí ježka či díla laureáta Nobelovy ceny za literaturu J. M. G. Le Clézia. Za svou vynikající práci obdržela ocenění Společnosti pro umělecké překlady (Arts Literary Translation Fellowship). Žila také v Řecku a Chorvatsku, hovoří několika evropskými jazyky včetně ruštiny.

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

GurmánKnihy

Unikátní kuchařka základních receptů orientální kuchyně

Kavkaz, speciálně Gruzie, se honosí jednou z nejoceňovanějších kuchyní světa. Po staletí...

KnihyOsobnosti

Jirka, Mirek, Slávek a ti druzí…

Memoárová literatura patří ke čtenářsky nejoblíbenějším žánrům. Populární pražské Nakladatelství Olympia publikace životních...

KnihyKultura

Za autorem veselých knížek

… jsme se rozjeli do pražských Radlic. U vizitky Vratislav Ebr, předseda...

Knihy

Jaký bude rok 2023?

Pro odpověď na tuto nelehkou otázku jsme si došli ke známé pražské...