Úvod Lifestyle Cestování Dobrými tipy na výlety…
CestováníKnihy

Dobrými tipy na výlety…

31

…jsou knihy nakladatelství Olympia, především z edic Navštivte a Toulky. Velkou pozornost návštěvníků Mezinárodního veletrhu knihy, který se před krátkým časem konal v Praze na holešovickém Výstavišti, přitahovala mj. nedávno vyšlá publikace jmenovaného nakladatelství z pera publicisty a spisovatele Tomáše Hejny – 50 zajímavostí Kralupska, Slánska a Kladenska.

Z toulek po středních ČecháchHejna_Slansko Kralupy

Kralupsko, Slánsko a Kladensko jsou ve skutečnosti jen malým územím na mapě republiky, ale i tak mají co nabídnout. Důkazem je turisticko-historický průvodce zkušeného tuláka a reportéra Tomáše Hejny, který nás v představované paperbackové publikaci hojně ilustrované dobovými snímky, mapkami a nejrůznějšími dokumenty, vede po půl stovce zajímavostí tohoto regionu.
Z těch nejzajímavějších míst jmenujme alespoň výlet do Slaného za nejstarším božím hrobem v Čechách, cestu za nejstarší kamennou sochu Jungmanna v Olovnici, či na japonskou vilu Joe Hlouchy na okraji Tichého údolí, nebo třeba na unikátní Miřejovský most. Milovníci militarií a vojenských památek jistě ocení kapitolku Bunkry na Hostibejku či hrob ruských vojáků z první světové války na Tursku. Rodiny s dětmi se pro změnu mohou vydat  za Poklady Holubické rotundy a jejího okolí, nebo v neposlední řadě vyrazí po turistických značkách na Nejmenší hrádek v Čechách.
Jak říká text na přebalu knihy, publikace je nejen regionální literaturou faktů, ale i turistickým průvodcem na cesty. Právě proto je každá kapitola uzavřena podrobným itinerářem s pasážemi Jak se dostat na místo výchozího bodu autobusem nebo vlakem, Turistické trasy včetně značení i cyklotras, Kudy kam a Co ještě navštívit v okolí –  dodáváme.
Jmenovaná kniha navazuje na předchozí díla z pera Tomáše Hejny Přemyslovské střední Čechy, Od Mělníka k Českému ráji a Pověsti, báje a mýty – od Okoře k Vltavě s podtitulkem a jak se za nimi dostat.
V této souvislosti připomínáme, že členové ÚAMK a pravidelní zákazníci CK Autoturist mají nárok na 15 % slevu při nákupu knih nakladatelství Olympia na adrese vydavatelství Havlíčkovo náměstí 12, 130 00 Praha 3. Více na: www.iolympia

Seznamte se

Tomáš Hejna (nar. 1991 v Praze na Žižkově) vystudoval Střední školu knižní kultury. Do literatury vstoupil v roce 2011 se svou básnickou sbírkou První květy. Píše prózu i literaturu faktů, kde se ve svých knihách soustředí nejen na důležité události a významná místa, o nichž ví jen hrstka zasvěcených lidí. V současné době žije a tvoří ve Velkých Přílepech.
V tento čas Tomáš Hejna pracuje především na titulu Zatvrzelí Lučané.
Kniha mapuje osudy a životy 100 významných i pozapomenutých osobností, které se narodily, žily, působily nebo zemřely na Kralupsku, Slánsku a Kladensku. Encyklopedicky pojatá publikace je rozdělena do dvou dílů a je doplněna množstvím dobových i současných fotografií.

Ivan Černý
Foto: Nakladatelství Olympia

 

Populární články

Související články

KnihySport

Černí andělé jsou holky!

Legendární dámský házenkářský klub Baník Most oslavil před krátkým časem 70 let...

Knihy

Zcela výjimečná literatura

Na knihkupeckých pultech se v pyramidách překladového balastu jako příslovečný diamant v hoře hlušiny...

Cestování

Pozvánka do nejsevernějších Čech

Národní park České Švýcarsko je nejmladším z kvarteta NP České republiky. Hlavním...

Vše o cestování na výstavě v Letňanech 15.-17.3. 2024
CestováníLifestyleRelaxSoutěžZaujalo vás

Cestování všemi způsoby

Baví vás cestování v karavanu nebo toužíte plout na lodi kolem světa nebo...