Úvod Koncert Status Quo

Koncert Status Quo

8

Koncert Status Quo v pondělí 2. listopadu v Liberci je skutečnou hudební událostí letošního roku. Prodali přes sto milionu desek, stali se britskou rockovou ikonou, hrají přes 40 let. To jsou jen základní fakta ke skupině Status Quo, která u nás bude mít jediný koncert v rámci turné „40 Years Of Hits”. Vystoupení v liberecké Tipsport Areně 2.listopadu lze řadit mezi největší hudební události letošního roku.

Status Quo

Skupina Status Quo vznikla v roce 1967, vydala za svou dosavadní kariéru na tři desítky úspěšných alb a přes 70 singlů. Pánové dávají svým příznivcům stále energií nabité koncerty a znovu a znovu přicházejí s novými písněmi. Jsou jedna z mála skupin, která neustále vydává nová alba, současné turné jedou k poslední desce In Search Of The Fourt Chord, kterou natočili před dvěma lety. Hity jako In The Army Now, Face Without a Soul, It’s Christmas Time, Rock ‚n‘ Roll, Can’t Give You More a další stále znějí z rozhlasových stanic po celém světě a pořád slaví velké úspěchy. I to je důvod proč si přijít užít naprosto výjimečnou atmosféru živého koncertu této legendy rock boogie. Hudbu tvoří prakticky neustále, jakmile dojedou turné, už mají zamluvené termíny v nahrávacím studiu.

Současnými členy kapely Status Quo jsou: Francis Rossi (zpěv, hlavní kytarista), Rick Parfitt (zpěv, kytara), Andy Bown (klávesy, kytara, zpěv, harmonika), John ‚Rhino‘ Edwards (baskytara, zpěv) a Matt Letley (bicí, perkuse).  A jakou poslouchají hudbu – z těch současných Nickelback, Killers, Muse nebo Snow Patrol. Nepohrdnou ani operou či klasikou.

A co nás čeká v Liberci? Francis Rossi říká:” Nejsme si ještě úplně jistí, máme z čeho vybírat. Zahrajeme staré osvědčené hity, ale určitě přidáme i nějaké nové skladby.” Rick Parfitt dodává:” Hrozně si to užíváme, že můžeme pořád hrát pro lidi, pro naše fanoušky. Těšíme se na ně.”

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

Video

Káva a hodinky?

Ptáte se, co mají společné? Jde o zajímavou spolupráci dvojice švýcarských společností:...

Hodinky

Pouzdro z kávových kapslí

Kávě, tomu božskému nápoji, holduje většina z nás. To je na místě...

SpolečnostUmění

Za jedinečnou krásou vitráží…

…  se můžeme vydat koncem měsíce září na Karlovarsko, do obce Lubenec...

GurmánKnihy

Unikátní kuchařka základních receptů orientální kuchyně

Kavkaz, speciálně Gruzie, se honosí jednou z nejoceňovanějších kuchyní světa. Po staletí...