Úvod Krása a zdraví Rady odborníků Jarní detoxikace s NATURHOUSE: Připravte své tělo na jaro
Rady odborníků

Jarní detoxikace s NATURHOUSE: Připravte své tělo na jaro

30

NATURHOUSE3Zimu za chvíli vystřídá jaro, a proto odborníci doporučují připravit se na něj nejen obměnou šatníku, ale i ztrátou kilogramů navíc. Ze zkušeností výživových poraden je jasné, že mnoho nových klientů čeká s hubnutím a zdravým životním stylem na příchod jara a první sluneční paprsky. Cíl zhubnout, a navíc si novou váhu dlouhodobě udržet, si splní kupříkladu s NATURHOUSE celých 90 % z nich. Populární je i jarní očista organismu. Nejčastější mýty o očistě prozradily výživové poradkyně sítě NATURHOUSE, které poukázaly na nejčastější nešvary, kterých se Češky při detoxikaci dopouštějí, ačkoli se jim dá předcházet.
Jarní očista organismu je populární od nepaměti. Doporučují jí nejen jogíni, ale třeba i tradiční čínská medicína. Na internetu lze najít stovky těch „zaručeně správných“ receptů a drastických čistících kúr. Některé nám nejen nepomohou, ale naopak mohou zapříčinit i zdravotní komplikace. Zaručené rady z internetu je lépe zvážit zdravým selským rozumem a optimálně se ještě poradit s odborníkem.
Nutriční poradkyně sítě výživových poraden NATURHOUSE přinášejí díky dlouholeté praxi 4 funkční tipy, na co si dát pozor při jarní detoxikaci těla, což podle odborníků často české ženy porušují.

1. Pozor na střídmost v jídle i odvodnění

Střídmost v jídle i pití je jistě dobrou radou, ale je správné nejíst třeba tři dny vůbec nic, nebo dokonce držet půst ještě déle a pít jen vodu nebo zelený čaj? „Mnoho Čechů skáče z extrému do extrému. Když nahradí přejídání totální absencí příjmu potravin, skutečně mohou rychle zhubnout, ale v naprosté většině se jedná jen o úbytek vody. Přílišné zavodnění sice trápí řadu lidí, hlavně žen, ale i odvodnění by mělo probíhat po poradě s odborníkem, proto drastické půsty bez podpory výživového poradce nebo lékaře nemohu doporučit,“ říká Věra Burešová, hlavní výživová poradkyně NATURHOUSE.
Jinou oblíbenou metodou je šankaprakšalána. Její podstatou je vypití 1,5 litru vody s vrchovatou lžící soli, což má ze střev posbírat všechno, co se v nich nahromadilo. Ale to je jen polovina pravdy. „Je to velice složitá metoda očisty s propracovanou technikou, na kterou je nutné se připravit předem a nekompromisně jí dodržovat. Nestačí jen pít vodu se solí, zároveň je třeba ve správných intervalech jíst správné pokrmy. Jednoznačně se do ní bez zkušeností nebo odborné pomoci nepouštějte,“ uvedla nutriční poradkyně Alena Přídová.

2. Pozor na superpotraviny, nic se nemá přehánětNATURHOUSE-mereni-muz

Řada lidí spoléhá na zázračné potraviny zvané superpotraviny, nebo řasy. Například zelený ječmen skvěle účinkuje proti překyselení organismu, čistí krev, játra a ledviny. Obsahuje řadu vitamínů, kyselinu listovou, biotin a vlákninu. Do stejné skupiny zelených potravin patří také řasa Chlorella, která má skvělé detoxikační účinky a pomáhá řešit například zácpy, plynatost nebo pálení žáhy. „Zelený ječmen i chlorellu můžete užívat celoročně, nemusíte čekat až na jaro, ale vždy podle doporučení uvedených na obale výrobku, protože nic se nemá přehánět, ani pokrmy, které jsou tělu prospěšné,“ popsala své zkušenosti výživová specialistka Štěpánka Štěpánová.

3. Pozor na kombinování bylinek

Návrat k tradicím hlásá, že jedinou správnou cestou jsou bylinky. Pokud si vyberete ty správné, je to jistě pravda, ale nezapomeňte, že ne všechny bylinky můžete mezi sebou kombinovat a ne vždy se snášejí třeba s léky, které užíváte. I tady je lépe se předem poradit, než následně řešit problém.

4. Pozor na vyvážený jídelníček i dostatek pohybu

Ve výživových poradnách NATURHOUSE získáte nejen kvalitní produkty na bázi bylin, ovoce a zeleniny, ale i správné rady, která metoda detoxikace je pro vás vhodná a na co si dát pozor. Nejen na jaře, ale po celý rok by měl být náš jídelníček vyvážený, měli bychom dostatečně pít vhodné nápoje a alespoň trochu se hýbat. A právě jaro by nás mohlo vytáhnout ven na sluníčko. „Všechno, i očista a hubnutí má základ v naší hlavě. Udělejte si chvilku sami pro sebe, jděte se projít, nebo zajděte do sauny. Uvidíte, že se budete cítit jako znovuzrození,“ dodává nutriční specialistka Marcela Dvořáková.

NATURHOUSE-pobockaTip:
Pokud si nevíte rady, navštivte některou z výživových poraden NATURHOUSE ve vašem okolí. První pomocí proti jarní únavě může být třeba třítýdenní balíček Hubnutí a detoxikace, který obsahuje výživový plán na 3 týdny, pečlivě vybrané potravinové doplňky, 10 rad pro hubnutí a detoxikaci, exkluzivní recept a ještě dárek zdarma. Nebo si po konzultaci s poradkyní nechte vypracovat dlouhodobý plán správné výživy nejen na jaro.

 

O NATURHOUSE
NATURHOUSE je celosvětová síť výživových poraden s vedoucím postavením v České republice, na Slovensku i v zahraničí. Koncept byl založen v roce 1992 ve Španělsku a nyní provozuje na 2.000 výživových poraden ve 40 zemích světa. Přidaná hodnota konceptu tkví v osobním výživovém poradenství zdarma, dlouhodobé práci s klientem a širokém sortimentu exkluzivních produktů. Více než 5.500.000 osob dosáhly díky NATURHOUSE svého cíle snížit a kontrolovat svou váhu. V současné chvíli působí na českém trhu více než 70 poboček, které jsou ve valné většině provozovány samostatnými podnikateli – franchisanty. První pobočka byla otevřena společností REDUCCIA, s.r.o. v roce 2008. Více informací http://www.naturhouse-cz.cz.

 

text a foto:
Pavel Kašpar
KAŠPAR PR

Populární články

Související články

Rady odborníkůTéma dne

Vytěžit z online prostředí maximum? Studujte v něm!

Online prostředí nabízí prostor k seberozvoji a prohlubování znalostí a dovedností. Přihlaste...

Rady odborníků

Tajemství samozavlažovacího truhlíku

Při návštěvě pražské ordinace obvodního lékaře Mudr. Tomáše Syrovátky jsou v čekárně pacienti...

Krása a zdravíRady odborníkůTrendy zdraví a krásy

Přibude bezdětných a žen s jedním potomkem

V Česku přibývá bezdětných žen. Mezi současnou generací třicátnic a čtyřicátnic může bezdětnost...

Krása a zdravíRady odborníkůTrendy zdraví a krásy

Pozor na chronický stres! Ničí imunitní systém!

Závislost na práci nebývá v naší kultuře širokou veřejností považována za špatný návyk,...