Úvod Filmy Pomsta je zpátky v módě
FilmyKnihy

Pomsta je zpátky v módě

14

PlakatKate Winslet jako Švadlena: Okouzlující a elegantní femme fatale se vrací z velkého světa do rodného maloměsta v zapadákově. Chce se konečně vyrovnat s těmi, kdo se k ní kdysi nezachovali hezky. Její zbraní je šicí stroj a styl. Trochu komedie a trochu drama a trochu i romantický film o pomstě a o vysoké módě. Česká premiéra australského snímu proběhne na právě zahájeném festivalu Febiofest.

Kniha brzy vyjde

Film vznikl na motivy románového bestselleru od Rosalie Ham a odehrává se v Austrálii 50. let minulého století.
Tilly Dunnage (KATE WINSLET), krásná a talentovaná žena, se po mnoha letech práce švadleny v těch nejlepších pařížských salónech vrací domů do Dungataru, malého městečka uprostřed ničeho, aby napravila křivdy z minulosti. Nejenže se usmíří se svou nemocnou výstřední matkou (JUDY DAVIS) a neočekávaně se zamiluje do dobrosrdečného Teddyho (LIAM HEMSWORTH), ale díky svému šicímu stroji a smyslu pro módu se jí navíc podaří proměnit místní ženy a tím se i pomstít těm, kteří jí kdysi ublížili.
Knižní předloha filmu v překladu Milana Lžičky vyjde na začátku dubna v nakladatelství Mladá fronta. Ve stejné době bude film již k dispozici na DVD a k zakoupení na legálních videotékách (iTUNES, O2 TV, Banaxi a Google Play).
2019_12_11TheDressmaker_0246 2019_12_09TheDressmaker_0660 2019_12_09TheDressmaker_0931 2019_12_10TheDressmaker_0607 2019_12_10TheDressmaker_1293

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Bontonfilm

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

GurmánKnihy

Unikátní kuchařka základních receptů orientální kuchyně

Kavkaz, speciálně Gruzie, se honosí jednou z nejoceňovanějších kuchyní světa. Po staletí...

KnihyOsobnosti

Jirka, Mirek, Slávek a ti druzí…

Memoárová literatura patří ke čtenářsky nejoblíbenějším žánrům. Populární pražské Nakladatelství Olympia publikace životních...

FilmyTéma dneUmění

Další triumf českých sklářů!

Po takových unikátních projektech, jakým byl kupříkladu osmitunový skleněný sarkofág pro dánskou...

KnihyKultura

Za autorem veselých knížek

… jsme se rozjeli do pražských Radlic. U vizitky Vratislav Ebr, předseda...