Úvod Filmy Pomsta je zpátky v módě
FilmyKnihy

Pomsta je zpátky v módě

28

PlakatKate Winslet jako Švadlena: Okouzlující a elegantní femme fatale se vrací z velkého světa do rodného maloměsta v zapadákově. Chce se konečně vyrovnat s těmi, kdo se k ní kdysi nezachovali hezky. Její zbraní je šicí stroj a styl. Trochu komedie a trochu drama a trochu i romantický film o pomstě a o vysoké módě. Česká premiéra australského snímu proběhne na právě zahájeném festivalu Febiofest.

Kniha brzy vyjde

Film vznikl na motivy románového bestselleru od Rosalie Ham a odehrává se v Austrálii 50. let minulého století.
Tilly Dunnage (KATE WINSLET), krásná a talentovaná žena, se po mnoha letech práce švadleny v těch nejlepších pařížských salónech vrací domů do Dungataru, malého městečka uprostřed ničeho, aby napravila křivdy z minulosti. Nejenže se usmíří se svou nemocnou výstřední matkou (JUDY DAVIS) a neočekávaně se zamiluje do dobrosrdečného Teddyho (LIAM HEMSWORTH), ale díky svému šicímu stroji a smyslu pro módu se jí navíc podaří proměnit místní ženy a tím se i pomstít těm, kteří jí kdysi ublížili.
Knižní předloha filmu v překladu Milana Lžičky vyjde na začátku dubna v nakladatelství Mladá fronta. Ve stejné době bude film již k dispozici na DVD a k zakoupení na legálních videotékách (iTUNES, O2 TV, Banaxi a Google Play).
2019_12_11TheDressmaker_0246 2019_12_09TheDressmaker_0660 2019_12_09TheDressmaker_0931 2019_12_10TheDressmaker_0607 2019_12_10TheDressmaker_1293

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Bontonfilm

Populární články

Související články

Knihy

Odborník žasne a laik se diví

A to při čtení nové knihy známého publicisty a odborníka na mediální...

KnihyTéma dne

Produkce takříkajíc samizdatová…

… to je hlavní náplní úspěšného slovenského nakladatelství TORDEN, jehož motto zní:...

GurmánKnihy

Unikátní kuchařka snadných receptů orientální kuchyně

Kavkaz, speciálně Gruzie, se honosí jednou z nejoceňovanějších kuchyní světa. Po staletí...

Knihy

Stalo se to…

V průběhu loňského roku vydalo pražské nakladatelství v pořadí pátou knihu novináře, básníka a...