Rady odborníků

Dieta ne dieta

36

shutterstock_276129434Patříte mezi 82 % lidí, kteří řeší vztek, nudu, samotu a vzrušení jídlem? Dieta ne dieta vám stejně jako Oprah Winfrey či Lily Allen ukáže pomocí hypnózy a naturopatie nový životní styl!
Do České republiky nyní přichází celostní program Dieta ne dieta, který má své kořeny ve Švýcarsku, odkud se postupně šíří do celého světa. Dieta ne dieta se věnuje všem aspektům, které mají vliv na přibírání nadváhy nebo úbytek nadbytečných kilogramů jako jsou psychologické a biochemické faktory, životní styl a hlavně emoční nastavení, návyky a vztah k jídlu.

Jak to funguje?

• Obor klinické naturopatie je západní směr celostní přírodní medicíny, který propojuje znalosti a tradice přírodního léčitelství s nejnovějšími poznatky klinického výzkumu v oblasti přírodní a nutriční medicíny. Naturopatie využívá k řešení nadváhy nebo obezity model, který se soustředí na gastrointestinální a endokrinní zdraví člověka v kombinaci se zaměřením na úroveň psychického stresu. Naturopatie se soustředí hlavně na zdraví těla, hubnutí je vedlejší efekt.

• Hypnoterapie, unikátní metoda, která lidem pomůže soustředit se na to, co udělat, aby dosáhli úspěšného snížení nadváhy. Díky této metodě trvale zhubly např. zpěvačka Lily Allen nebo moderátorka Oprah Winfrey. V USA patří hubnutí pomocí hypnózy momentálně k nejoblíbenější dietě hollywoodských hvězd.

Zásadní je rovnováha

Michaela Carter
Michaela Carter

Česká republika patří spolu s Velkou Británií mezi země, které vedou tabulku států s největší obezitou a nadváhou. Každý rok se v Čechách snaží hubnout za pomoci léků nebo úpravy stravy miliony lidí. Počet lidí s nadváhou ale přesto stále roste. Proč se tedy ještě stále potýkáme s problémem obezity, když víme, že stačí snížit příjem energie a zvýšit výdej?
Počítání kalorií a cvičení pro trvalé zeštíhlení nestačí. „Prvním krokem je nastolení rovnováhy ve vašem zažívacím traktu,“ popisuje Michaela Carter, terapeutka programu Dieta ne dieta. „Například neodhalený a tedy neléčený zánět zažívacího ústrojí může způsobit i to, že se nemůžete zbavit nadbytečných kil. Mnoho lidí netuší, že problémy trávicího traktu mají vliv na celé vaše tělo,“ dodává. Rovnováha v zažívacím traktu jde ruku v ruce s hormonální rovnováhou, která hlavně u žen může často za problémy s nadváhou.
Dalším krokem je víra v to, že si zasloužíme zdravé tělo a zbavení se starých, škodlivých vzorců chování. Psychoterapeutické techniky pomohou lidem zbavit se nechtěných vzorců chování. Jak by se vám líbilo, kdyby vám najednou přestalo chutnat nezdravé jídlo a sbíhaly by se vám sliny na listový salát nebo kousek celeru? Pijete večer na uvolnění alkohol? Co kdybyste na místo toho měli chuť na meduňkový čaj. Tímto způsobem se můžete zbavit nejen závislosti na jídle, ale také na kouření nebo alkoholu. „Všechny tyto aktivity totiž na chvíli utiší a zklidní mysl tak, že vnímáme v tu chvíli jen blažený pocit,“ říká Michaela Carter z Dieta ne dieta . Meditace nám pomůže zažít stejný pocit, bez toho, abychom jedli nebo pili alkohol. Pomůže nám naučit se ztišit destruktivní myšlenky, takže na místo toho, abychom sáhli po dalším dortíku nebo kousku pizzy, se naučíme si takové myšlenky uvědomit a pracovat s nimi.
Hypnóza nás může osvobodit z vězení, které jsme si sami vytvořili ve vlastní hlavě. „Naše negativní emoce způsobují, že často jíme z nesprávného důvodu,“ vysvětluje Carter. Lidé jedí, když jsou smutní, nudí se nebo jsou naštvaní. Později mají pocity viny, obviňují se a tím vytváří začarovaný kruh. „To je to, co musíte změnit,“ dodává Carter.

ilustrační foto  bylinkyO Dieta ne dieta

Dieta ne dieta je mnohem více, než jen program, díky kterému zhubnete. Je o šťastném a spokojeném životě bez starostí. Naše metoda je podpořena desítkami důvěryhodných vědeckých studií prezentovaných v odborných médiích, mnoha lety praxe a zkušeností a zejména výsledky našich klientů. Našim úkolem je pomáhat lidem k jejich vysněnému cíli – bez zdravotních rizik a vedlejších účinků. Více informací na www.dietanedieta.cz

Dieta ne dieta ve zkratce:
• Neuro lingvistické programování
Zkráceně NLP je soubor nástrojů pro osobní rozvoj, které vám umožní zlepšit své emocionální, mentální a fyzické stavy. NLP vám pomůže kopírovat úspěch ostatních prostřednictvím modelování, takže můžete překonat problémy a urychlit dosažení vašeho cíle. Můžeme říct, že díky NLP vědomě rozbalíte zavazadlo z nevědomé mysli, odstraníte, co nepotřebujete a zároveň zachováte to, co potřebujete pro dosažení nejlepších možných výsledků.

• Klinická naturopatie
Obor klinické naturopatie je západní směr celostní přírodní medicíny, který propojuje znalosti a tradice přírodního léčitelství s nejnovějšími poznatky klinického výzkumu v oblasti přírodní a nutriční medicíny. Naturopatie využívá k řešení nadváhy nebo obezity model, který se soustředí na gastrointestinální a endokrinní zdraví člověka v kombinaci se zaměřením na úroveň psychického stresu. Naturopatie se soustředí hlavně na zdraví těla, hubnutí je vedlejší efekt.

• Hypnóza
Hypnóza je třicetkrát efektivnější při snižování nadváhy! Testování účinku hypnózy při snižování nadváhy bylo provedeno na skupině 60 žen. Léčba obsahovala skupinovou hypnózu s metaforami na posílení sebevědomí, rozhodování a motivace. Ženám byla doporučená následná individuální udržovací terapie. Léčba za pomoci hypnózy byla efektivnější při porovnání s kontrolní skupinou. Úbytek váhy u hypnotizované skupiny byl v průměru 8 kg ve srovnání s kontrolní skupinou, kde ženy zhubly v průměru o necelých 300 g.

 

Darina Miklovičová
Foto: archiv autorky

Populární články

Související články

Rady odborníkůTéma dne

Vytěžit z online prostředí maximum? Studujte v něm!

Online prostředí nabízí prostor k seberozvoji a prohlubování znalostí a dovedností. Přihlaste...

Rady odborníků

Tajemství samozavlažovacího truhlíku

Při návštěvě pražské ordinace obvodního lékaře Mudr. Tomáše Syrovátky jsou v čekárně pacienti...

Krása a zdravíRady odborníkůTrendy zdraví a krásy

Přibude bezdětných a žen s jedním potomkem

V Česku přibývá bezdětných žen. Mezi současnou generací třicátnic a čtyřicátnic může bezdětnost...

Krása a zdravíRady odborníkůTrendy zdraví a krásy

Pozor na chronický stres! Ničí imunitní systém!

Závislost na práci nebývá v naší kultuře širokou veřejností považována za špatný návyk,...