Úvod Lifestyle Bydlení Ostrůvkové kuchyně – kdy ano a kdy ne?
Bydlení

Ostrůvkové kuchyně – kdy ano a kdy ne?

36
Snem každé ženy je vařit v moderní, krásné a prostorné kuchyni. A proto, pokud chcete při rekonstrukci udělat milé radost, dopřejte ji ideál moderní doby, ostrůvkovou kuchyni. Je sice trochu náročnější na prostor, nicméně Vám splní všechny představy o pohodlí, komfortu a praktičnosti.

Ostrůvek slouží jako varné či mycí centrum, pracovní nebo odkládací a úložná plocha, může fungovat jako barový pult či místo ke stolování. Pokud je kuchyň propojená s obývací částí, právě ostrůvek obě části přirozeně odděluje. Možností jeho využití, stejně jako variant vzhledu a zpracování modulu je celá řada, vždy však bude v kuchyni dominantním prvkem.

Kdy ji rozhodně využít a kdy ne

Kuchyň s ostrůvkem si můžete dovolit pouze v případě, že máte kuchyň o plošné výměře alespoň 20m2.  Kuchyň by měla být velká tak, aby mezi jednotlivými kusy nábytku zůstal volný prostor minimálně 90 cm, optimálně však 120 cm. Pokud takovýmto prostorem váš interiér nedisponuje, zvolte určitě jiný tvar kuchyně.
Důležitá je i její dispozice – jaký má tvar, kde jsou dveře a okna. Ostrůvky nemají smysl v místnostech ve tvaru písmene L nebo tam, kde komplikují průchod a pohyb.

obrazek-damaonlineNezbytné doplňky

Jestliže ostrůvek využíváme k vaření, je potřeba jej doplnit o komínový odsavač par. Nejnákladnější, ale za to nejefektivnější možností je instalace výsuvného odsavače zapuštěného do pracovní desky.
Elektrickou nebo plynovou varnou desku je možné doplnit o další varné spotřebiče – grilovací desku nebo zapuštěnou fritézu.

Tvary kuchyňských ostrůvků

Nejčastěji používané jsou klasické obdelníkové ostrůvky, které mohou stát samostatně v prostoru, nebo jako poloostrůvky navazovat pevně na kuchyňskou sestavu. Ale v dnešní době se setkáváme i s netradičními tvary, jako je například kruhový, ledvinový nebo úplně asymetrický ostrůvek. Ať už kuchyňský ostrůvek budete využívat k čemukoliv, vždy bude ve vaší kuchyni nepřehlédnutelným prvkem.

Potřebujete více inspirace? Další informace naleznete na stránkách https://kuchynskastudia.cz/kuchyne/kuchyne-s-ostruvkem/.

-vn-
Foto: archiv autorky

Populární články

Související články

BydleníLifestyleLuxus

Designové doplňky Moser nově v exkluzivním zastoupení multibrandového butiku The Store

Multibrandový butik The Store rozšiřuje své portfolio luxusních světových značek a přináší...

BydleníLifestyle

Louis Vuitton parfém pro váš domov

Cestování je stálé téma v srdci značky Louis Vuitton – již od jejích...

BydleníLifestyleVýstavy

Jak se dělá vintage interiér?

Co by byl domov bez zařízení a vybavení, ve kterém se člověk cítí...

BydleníLifestyle

Cartier zdobí i interiéry

Příběh vzniku interiérových doplňků značky Cartier se začal psát ve stejné době,...