Úvod Osobnosti Celebrity Cartier v hlavní roli filmu Debbie a její parťačky
CelebrityLuxusOsobnostiŠperky

Cartier v hlavní roli filmu Debbie a její parťačky

38

Představte si jednu z nejsledovanějších událostí roku, výroční večer Met Gala v New Yorku, přidejte vzácné šperky od slavného francouzského klenotníka Cartier a skupinu vynalézavých zlodějek vedenou nikým jiným než sestrou zloděje Dannyho Oceana ze série Dannyho parťáci. Vznikne vám dlouho očekávaná dobrodružná komedie DEBBIE A JEJÍ PARŤAČKY, která po úspěšné světové premiéře míří i do českých kin.

oceans 27058.dng

Ve hvězdném ženském obsazení se objeví Sandra Bullock v hlavní roli zlodějky Debbie, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter či Rihanna. Jejich úkolem je ukrást legendární diamantový náhrdelník Toussaint, jehož repliku Cartier vytvořil ve svých šperkařských dílnách speciálně pro tuto příležitost.

oceans 37192.dng

Pro Cartier, který se stal exkluzivním šperkařským partnerem filmu, znamenalo zapojení do projektu pokračování ve své tradici podporovat ženy být sama sebou. Výroba náhrdelníku pro stěžejní filmovou scénu byla pro značku velkou výzvou. K vytvoření speciální objednávky byly zmobilizovány všechny lidské zdroje ve workshopech na Rue de la Paix v Paříži, kde vznikají ty nejkrásnější kolekce vysokého šperkařství. Ti nejzkušenější klenotníci měli vedle svých běžných povinností pouhých necelých osm týdnů na výrobu diamantového náhrdelníku Toussaint, který vzdává hold nejslavnější kreativní ředitelce Cartier, Jeanne Toussaint. Vedle stěžejního šperku, jež ve filmu na večer v Metropolitním muzeu vynese Anne Hathaway, ozdobil Cartier během natáčení svými klenoty také všechny ty, kdo v rámci Met Gala vstoupili na červený koberec. Od klasických kolekcí Cartier až po nejnovější kreace a kolekce vysokého šperkařství, hodinek a doplňků.

 

oceans 27860.dng

O náhrdelníku Jeanne Toussaint
Jeanne Toussaint hrála v historii Cartier jednu z nejdůležitějších rolí a stála za zrodem nezaměnitelné identity a ikonického stylu domu. Byla také první ženou, která ztělesňovala odvážného a neohroženého ducha Cartier. Během své kariéry ráda hledala inspiraci v Indii a obdivovala vznešenost a opulentnost velkých mahárádžů. Originální náhrdelník, podle kterého vznikl filmový Toussaint, byl vytvořen Jacquesem Cartierem v roce 1931 pro Mahárádžu z Nawaganaru. Označován za `kaskádu nejkrásnějších barevných diamantů na světě‘, do náhrdelníku byl zasazen mimo jiné také Queen of Holland, modrobílý diamant o váze 136.25 karátu. Šperk se nedochoval, avšak Cartier uchoval ve svých archivech náčrtky a fotografie náhrdelníku i jeho majitele. Právě skicy posloužily jako předloha pro výrobu náhrdelníku Toussaint, který hraje v zápletce příběhu hlavní roli. Původní design šperku byl navržen pro muže, replika náhrdelníku proto byla pro Anne Hathaway speciálně upravena a originální velikost zmenšena o 15 – 20 %.

Populární články

Související články

Ahoj, Vlastíku! Foto Lenka Hatašová
AmbasadořiDivadloFilmyHodinkyHudbaNovinkyOsobnostiSpolečnost

Vlastimil Harapes -odešel geniální tanečník a skromný člověk

Vlastimil Harapes, Vlastík pro přátele. Měla jsem tu čest, že jsem byla...

KnihyOsobnosti

Jirka, Mirek, Slávek a ti druzí…

Memoárová literatura patří ke čtenářsky nejoblíbenějším žánrům. Populární pražské Nakladatelství Olympia publikace životních...

AmbasadořiŠperky

Natálie tančí s Kubistik

Romantickému vzezření šperků, na které jsme povětšinou zvyklí, se vymyká kolekce Kubistik...

KnihyŠperky

Granatus Bohemicus: Co vše bychom měli vědět o českých granátech

Řeč je o nerostech, jedinečných červených kamenech, které patří mezi nejstarší známé...