Úvod Knihy Alespoň jsem to zkusil
KnihyTéma dne

Alespoň jsem to zkusil

6

Před krátkým časem byla v Praze pokřtěna mimořádná publikace, zcela jistě zajímající nejenom politology. Je z pera Ivana Pilného. Jak vidíme z přiložené momentky, tak se tohoto kulturního svátku zúčastnila řada osobností, jak z našeho světa kultury, tak i politiky.

Osobnost Ivana Pilného není české veřejnosti neznámá, připomeňme tedy jen krátce: v letech 1992–1998 byl ředitelem české pobočky Microsoftu, později prezidentem Sdružení pro informační společnost, krátce předsedou představenstva Telecomu, v době od května do prosince roku 2017 ministrem financí ČR, mezi lety 2013 a 2017 poslancem, další dva roky náměstkem ministryně průmyslu a obchodu ČR, a že je momentálně členem Zastupitelstva hlavního města Prahy. Kromě toho je ale také autorem desítky knih, k nimž právě přidal nový titul Od Gatese k Babišovi.
Kniha je shrnutím Pilného článků a výroků, objevujících se v době jeho působení v české politice na sociálních sítích, v novinách nebo televizi. Čtenáři se však nemusí bát, že by v knize kupovali něco, co již dobře znají. Pilný totiž dává tyto své články a výroky do nových souvislostí a propojuje je se svými vlastními zážitky. Popisuje například, jak fungují interpelace v Poslanecké sněmovně, jaké je pozadí poslaneckých výborů i politických klubů a stran. Poodhaluje tak zákulisí naší politiky a běžné praktiky, o nichž se běžný občas dosud mohl jen domnívat.
Motem knihy je autorův citát „Alespoň jsem to zkusil“. Ten dokonale vystihuje její obsah, který zároveň může posloužit i jako návod pro každého, kdo by se chtěl zkusit dostat do politiky.

Více na: www.iolympia.cz

Ivan Černý

Foto archiv Olympia

Foto v záhlaví: Představovanou publikaci pokřtili za přítomnosti mnoha významných hostů Ján Černogurský, bývalý místopředseda federální vlády a rovněž předseda vlády Slovenské republiky v letech 1991 – 1992, dále pak modelka Silvia Lakatošová a Zdeněk Zajíček, prezident ICT unie. Knihu vydalo Nakladatelství Olympia, s.r.o.

Populární články

Kategorie

Rubriky

Související články

GurmánKnihy

Unikátní kuchařka základních receptů orientální kuchyně

Kavkaz, speciálně Gruzie, se honosí jednou z nejoceňovanějších kuchyní světa. Po staletí...

KnihyOsobnosti

Jirka, Mirek, Slávek a ti druzí…

Memoárová literatura patří ke čtenářsky nejoblíbenějším žánrům. Populární pražské Nakladatelství Olympia publikace životních...

CestováníTéma dneUmění

Tři desítky let s vitráží

Uměleckořemeslná firma z Lubence na Karlovarsku Jitky a Richarda Kantových letos slaví 30 let...

Téma dneUmění

Návštěvou v ateliéru Vojtěcha Kolaříka

V dubnu roku 2019 se v Galerii Dům Černohorských na pražském Újezdě...